Roučková a Martinec hodnotí prolog Dakaru v kategorii Classic

Hrací čas je u konce, rally se skutečně rozjíždí, prolog je tu!

Rychlá, hravá smyčka hrála do karet připraveným. Písčité tratě vedly po kamenitých úsecích, ani o štěrk v prologu nebyla nouze. Naši navigátoři otestovali své schopnosti a řidiči si pochutnali na krátkém surfování v závěrečných dunkách. I když to nebyla etapa nijak zvlášť náročná, tato fáze poskytla brzký přehled o tom, kdo kdy bude startovat. Ondřej Martinec s Toyotou Land Cruiser si do prologu vytáhl pomyslného černého Petra, když jim praskla nádrž ve sváru a všechen benzín jim vytekl pod nohy.

Co se vlastně stalo nám Ondřej okomentoval takto:

"Situace nebyla vůbec jednoduchá, zastavili jsme přímo v erzetě, neboť jsme už nemohli ani dýchat, a auto jsme postavili do kopce proti duně, aby benzín vytekl ven. Museli jsme odmontovat přídavnou nádrž tak, aby zbytek benzínu nevytékal. Ztratili jsme tím 10 minut a tím pádem jsme dostali penalizaci. Nedokážu si představit, když by benzín vytekl nějakým skrytým místem přímo na výfuk, díky jeho množství bychom asi měli závažný problém. Jsme ale zdraví, proto se těšíme na další etapu. A budeme bojovat."

Druhá posádka se obešla bez technických problémů. Ollie dodává:

"Prolog mě neskutečně bavil, nechyběly rychlé pasáže, náročné úseky a taky navigační špeky. Naše kategorie H0 se zatím jeví jako správná pro nás. Naše 1,3 poprvé byla schopná stíhat všechny rychlostní limity. Což je oproti loňsku neskutečný pocit!"

V neděli na kategorii Classic čeká cca 380 km.

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené