Ollie Roučková nalodila techniku

Nejstarší francouzské město, nejdůležitější přístav… Všemi těmito nej se může chlubit jihofrancouzské město Marseille.

Do kosmopolitního města míří závodní i doprovodná technika takřka z celé Evropy. Dakar 2022 se i pro tým CZech Samurais stává realitou.

Část přístavu v Marseille se právě proměnila v jedno z nejzajímavějších evropských parkovišť. Sešly se tu závodní týmy kategorií Classic, aby organizátorům Rallye Dakar předaly svá vozidla pro plavbu do Džiddy, kde 3. ledna odstartuje 44. ročník legendárního závodu.

Sedivy Photography 5586

Z Roudnice do Marseille na vleku

Pilotka Ollie Roučková se rozloučila se Samíkem, svým závodním Suzuki Samurai doprovázeným servisním Fiatem, kterého fanoušci znají pod jménem Sršeň, v němž má tým zázemí. Z bezpečnostních důvodů i letos byly omezeny technické přejímky. Ještě před odevzdáním techniky tým čekala v roudnických dílnách ROBUS nelehká nakládka náhradních dílů do doprovodného vozidla Fiat Ducato Maxi.

„Nečekal jsme, že naložení doprovodky bude tak časově náročné. Jedná se o můj první Dakar, tak je pro mě vše takřka nové. Ale zvládli jsme to," komentuje balení techniky navigátor Robert Knobloch.

„Odevzdala jsem klíčky od Samíka a doufám, že se za měsíc oba sejdeme bez nějakého škrábance. Je to hodně emotivní, přece jen teď to naše auto bylo na dennodenním programu, a tak nějak si neumím představit, že s klukama nebudeme na dílně od 4 ráno do 22.00,“ říká pilotka Ollie Roučková, dvojnásobná účastkyně Rally Dakar.

Samurai se postavil na vlastní kola až v přístavu, celou cestu strávil na vleku. Klasické sychravé počasí dalo zabrat, ale po víc jak 18 hodinách tým zaparkoval v přístavu, kde si posádka dala pomyslných dvacet, před maratonem přejímek.

Sedivy Photography 5777

Od nakládky po přejímku

Posádka nakládky:
pilot: Ollie Roučková, navigátor: Robert Knobloch, mechanik: Gabriel Zubor, řidič: Luboš Konrád, fotograf: Petr Šedivý
 
Doprovodná technika: Fiat Ducato Maxi
Závodní technika: Suzuki Samurai
Asistenční auto: pouze převoz Francie/ČR – Mercedes
Ujetých km: 1 500 km (jedna cesta)
Čas strávený za volantem: 18 hodin
Čas strávený v přístavu: 2 hodiny
Počasí ve Francii: 8 C, vytrvalý déšť
Vypité kávy: 40 porcí
Snědených baget Paukert Bistro: 12 ks

Sedivy Photography 6115

Samík pluje lodí do Džiddy

„Hotovo. Čekání v přístavu se nám protáhlo na několik hodin, ale vše máme úspěšně za sebou. Zbytek přejímek dořešíme v Saúdské Arábii. Samík je připraven na plavbu do Džiddy,“ zhodnotil mechanik Gabriel Žubor. Nyní čeká celý tým měsíc relativního klidu. Posádka bude trénovat fyzickou kondici.

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené