Smolná neděle pro tým Klymčiw Racing

První polovinu letošního ročníku rallye Dakar zvládl tým Klymčiw Racing dobře a připsal si  pěkné výsledky. Bohužel krátce po startu šesté etapy museli skončit hned dva jezdci týmu.

Tým je však pozitivně naladěn a pokračuje dál!

Šestá etapa letošního ročníku rallye Dakar se ukázala jako klíčová pro tým Klymčiw Racing. Po dobře zvládnuté první polovině soutěže si všichni během soboty užili pár chvil volna a těšili se na druhou část závodu. Hned v úvodu nedělní etapy ale přišly zásadní okamžiky, kdy závod skončil hned pro dva naše jezdce. Skyler Howes musel ze závodu odstoupit kvůli opakujícímu se zranění ramene a Gee Motzkin naopak doplatil na technickou poruchu.

"Včerejšek byl pro nás zásadní. Skyler a Gee jsou mimo hru. Skyler se pohyboval na čtvrtém místě, ale dvakrát si na prvních padesáti kilometrech vykloubil rameno, tak odstoupil. Gee měl pravděpodobně závadu na elektroinstalaci a vypadá to, že odešla baterka. Špatně nic neudělal, zkontroloval všechno, co mohl, ale bohužel to nedopadlo," řekl na úvod k nedělním událostem Ondřej Klymčiw.

I když jsou z této situace všichni zklamaní, tým to nevzdává.

"Skyler je pozitivní a chytrý kluk, ukončil to ve správný čas a nestalo se mu něco víc. To je hlavní. Doufám, že si na příští rok sežene sponzory a pokud si vybere mě, snad mu budu moci znovu dělat mámu. To samé Gee, je zatím velice pozitivní a má do toho chuť. Tým teď pokračuje dál a držíme si dobrou náladu," dodává manažer týmu.

S každou další etapou se ukazuje, že si pořadatel dal záležet a terén je opravdu náročný.

"Petr Vlček říkal, že je to hodně náročné, písky jsou měkké, plné kamenů, takže nebezpečné a zrádné. Motorka se najednou propadne a musí se tahat ven," řekl krátce Ondra ke zhodnocení terénu.

Kromě povinností s týmem měl Ondřej Klymčiw také možnost se setkat s lékařem, který zasahoval u jeho loňského vážného zranění.

"Včera jsem si užil milé setkání, když jsem se setkal s lékařem, který se o mě loni staral v helikoptéře. Dostal jsem spoustu odpovědí na otázky, které jsem měl v hlavě, takže to mi udělalo dobře."

Dnes ráno závodníci odstartovali do sedmé etapy, ale ostatní členové týmu také nezahálí a dál pracují hlavně na videích, které zatím sklízí pozitivní ohlasy.

"Teď jedeme na trať, kde se opět budeme snažit natočit něco zajímavého. Chceme s Davidem udělat maximum, aby to fanoušky bavilo a mohli si užít další hezké záběry. Nyní je tu navíc mnohem příjemnější počasí, než bylo v Arequipě," pověděl Ondra na závěr při cestě na trať.

Více k šesté etapě  se také dozvíte v následujícím videu:

 

Výsledky 6. etapy z pohledu týmu Klymčiw Racing:

47. místo - #71 Garrett Poucher (+02:51:03)
62. místo - #59 Petr Vlček (+04:01:00)
86. místo - #57 Gabriela Novotná (+08:06:45)
#73 Skyler Howes - etapu nedokončil
#149 Gee Motzkin - etapu nedokončil

Celkové výsledky průběžného pořadí z pohledu týmu:

46. místo - #71 Garrett Poucher (+09:27:18 / penalizace 29:00)
63. místo - #59 Petr Vlček (+13:23:12 / penalizace 46:00)
90. místo - #57 Gabriela Novotná (+26:35:48 / penalizace 7:02:00)
#73 Skyler Howes - konec v soutěži
#149 Gee Motzkin - konec v soutěži

#KLYMCIWRACING #ONDREJKLYMCIW #DAKAR2019

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené