Ondřej Klymčiw byl propuštěn z nemocnice

9.2.2018: Český dakarský závodník Ondřej Klymčiw se už konečně vrátil domů po dlouhém pobytu v nemocnicích v Limě a Praze. Ondru nyní čekají rehabilitace, aby se vrátil zpátky do formy. 

Přesně měsíc utekl od chvíle, kdy se dostal Ondřej Klymčiw do nemocnice v Limě s těžkými zraněními, které utrpěl ve třetí etapě rallye Dakar 2018. Ta byla 8. ledna a včera, 8. února, byl propuštěn z nemocnice, takže se mohl konečně vrátit domů. Ondra má za sebou náročný měsíc, který ho stál spoustu sil, ale naštěstí se lékařům podařilo českého závodníka dát do pořádku. 

Při převozu Ondry domů asistoval zdravotník David Veselý, který byl od začátku rallye Dakar členem týmu Klymčiw Racing. Po příjezdu šel Ondra hned spát, aby nabral co nejvíce sil. 

"Všichni máme velkou radost, že už máme Ondru doma," uvedla s radostí Ondrova manželka Tereza, která s ním strávila spoustu dní po nemocnicích. "Prognózy od lékařů jsou velmi dobré, podle doktora Chroboka by mohl za tři měsíce klidně boxovat a stavět se na hlavu. Nyní už ho máme v domácí péči a od úterý začne s terapií." 

Tereza dál Ondrův cvičební plán rozvádí. "Domů bude docházet fyzioterapeutka Kristina Černá a bude s Ondrou cvičit Vojtovu metodu. Kromě toho s ním bude pracovat i Lenka Konvalinová, která Ondru dávala do kupy i po prvním poranění, když si zlomil pánev. Takhle to bude dva až tři týdny a poté nastoupí trenér Ivan Svědík a začne masakr."

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené