Martin Prokop se na Dakaru posunul na patnácté místo

Neplánované víkendové dva dny volna měli za sebou účastnící letošního Dakaru včetně Martina Prokopa a Ilky Minor, posádky Fordu Raptor F150 EVO se startovním číslem 321, než se včera vydali opět zdolávat nástrahy letošního extrémního ročníku této legendární soutěže.

Ovšem nebyl to pohodový prolenošený víkend, ale období přesunu do bolivijského La Paz, práce na těžce zkoušené technice a vzpamatovávaní se z rozmarů počasí, které letošní nevlídný Dakar dosud přichystal.

V pondělí se již v podobě sedmé etapy naštěstí opět rozjela soutěžní akce, přestože opět úřadovalo počasí, a tak byla trať měřeného úseku zkrácena z plánovaných 320 na pouhých 160 kilometrů. Jednalo se o tzv. maratónskou etapu, takže se večer po závodě soutěžící neshledali se svým doprovodem a na technice nemohli pracovat týmoví mechanici. Martin s Ilkou pondělní test dokončili na čtrnáctém místě a v celkové klasifikaci se tím posunuli na patnácté místo.

Dojmy nám prostřednictvím textových zpráv ze společného bivaku přiblížil pilot Martin Prokop: „Dneska 90% duny, písek a pořádně těžký terén! Po takové mlátičce Shrek ještě nejel, ale krásně jsme se přes to dostali. Předjížděli jsme jedno auto za druhým, ale pak jsme se bohužel ztratili, čímž šla čtyři auta před nás. Následně se začalo šíleně prášit a začaly roviny na plnej plyn, takže mě 70 km nikdo nechtěl pustit, i když jsem jim dával neustále signalizaci. Posledních 20 km do cíle bylo přes kamení a obrovské kaluže a jak ve mě bouchly saze z té zácpy na trati, Shreka jsem vůbec nešetřil. Nyní jsme v kempu, zase tu strašně prší a všechny kopce kolem jsou zasněžené. Opět úplné záplavy, tak uvidíme, kolik toho odjedeme zítra."

A jak to vypadá se Shrekem, tedy závodní speciálem Ford Raptor z dílen týmu MP-Sports? „Na zítra naštěstí celkem v pohodě. Jenom máme pořád zařazenou mezinápravovou uzávěrku a nejde vyřadit, asi ohnuté rameno nápravy, čímž celé auto táhne hodně doprava,“ popisuje Martin.

Průběžné pořadí Rally Dakar 2017 kategorie automobilů po 7. etapě:

1. S. PETERHANSEL (FRA) PEUGEOT 15:57:06
2. S. LOEB (FRA) PEUGEOT +0:01:57
3. N. ROMA (ESP) TOYOTA +0:11:07
4. C. DESPRES (FRA) PEUGEOT +0:14:01
5. M. HIRVONEN (FIN) MINI +0:47:24
6. G. DE VILLIERS (ZAF) TOYOTA +1:11:44
7. O. TERRANOVA (ARG) MINI +1:16:06
8. J. PRZYGONSKI (POL) MINI +1:18:02
9. B. GARAFULIC (CHL) MINI +2:08:20
10. R. DUMAS (FRA) PEUGEOT +2:48:37
15 M. PROKOP (CZE) / I. MINOR (AUT) FORD +3:43:39

Další etapa:

Úterý 10. 1., Stage 8, celkem 892 km, měřený úsek 492 km

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené