Dakar 2017 - základní informace

Vytrvalostní rallye Dakar 2017 povede v Jižní Americe z velké části novými silnicemi a cestami, což přinese 39. ročníku tomhoto podniku opět vyšší stupeň zajímavosti, jak pro jezdce, tak i pro diváky.

Závod zamíří do 29. země světa, kterou ve své bohaté historii již navštívil - Paraguaye. Pravě zde se pole závodních jezdců postaví 2.1.2017 na startovní rampu v 7 miliónovém paraguayském hlavním městě Asunción. I následný přejezd do Bolívie přinese neopakovatelnou atmosféru díky trase po břehu legendárního jezera Titicaca a následnému pobytu soutěžních týmů v nejvýše položeném hlavním městě na světě – La Paz (3640 m n.m.).

Závěrečné etapy se již tradičně pojedou napříč Argentinou, aby 14.1. 2017 přivítalo nejlepší jezdce ve všech třídách a kategoriích hlavní město Buenos Aires.

Marc Coma, bývalý úspěšný jezdec a nyní sportovní ředitel soutěže, k trase řekl:

“Trasa Dakaru pro rok 2017 zachovává tradici dálkových rally, je to výzva, která soutěžící dostane do světa extrémních vytrvalostních závodů: 7 vybraných sekcí bude dlouhých přes 400 km, jedna dokonce více než 500 km. Rally stráví 6 dní ve výšce přes 3 000 metrů nad mořem. Průběh obtížnosti půjde dvakrát nahoru: Obtížnost bude stoupat až do dne odpočinku, další vzestup jezdeckého výkonu bude nutný k překonání etapy zvané “Super Belén”. Nic nebude rozhodnuto až do úplně poslední speciální etapy v Río Cuarto.”

DAKAR 2017 trasa m

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené