MRG Team

Tým Moto Racing Group byl založen v roce 2013 za účelem účasti na dálkových rallye a zároveň jako tým podporující mladé motokrosaře a enduro jezdce.

Od roku 2014 se tým pravidelně zúčastňuje Rally Dakar, který se každoročně koná v Jižní Americe a připravuje se i na start v roce 2017, kdy by měl být zastoupen ve dvou kategoriích, v každé po dvou jezcích. Jeho šéf Ervín Krajčovič k tomu říká:

"Svět motocyklů jsem objevil už ve svých pěti letech. Cestu k němu mi tehdy ukázal můj táta a já pak zůstal za řídítky desítek závodních motorek dalších třicet let. Každý, kdo něco dělá opravdově, pochopí, že za ty tři dekády mé kariéry aktivního motocyklového závodníka byly okamžiky, kdy jsem měl chuť se vším praštit a pověsit helmu na hřebík. Jenže když ty motorky milujete, nic na světě vám nedovolí je opustit a už vůbec ne, když stále více a častěji prožíváte ty euforické okamžiky radosti a úspěchu z každého dobře zajetého závodu.

Mnoho lidí nemá představu, co bude dělat, až jednou... Já jsem chtěl přirozeně na trati, jako motokrosař, především vyhrávat. Ty dlouhé roky roky mne však naučily hledat u tohoto sportu i jiné cíle, než jen průjezd pod šachovnicovou vlajkou. Když jsem ve svých 35 letech konečně ze své závodní motorky sesednul, byla pro mne jediná možná cesta bytí obklopit se lidmi se stejným vztahem k motocyklovému sportu. Chtěl jsem svůj závodní tým, prostě jsem se chtěl posunout o kus dál. Obrněn trpělivostí jsem poměrně dlouho čekal na možnost dosáhnout v té době až neuvěřitelné mety... řídit svůj vlastní tým na proslulé Rallye Dakar.

Tu šanci jsem nakonec dostal a dodnes se snažím svým vnímáním týmové manažérské práce využít tehdy nabídnutou příležitost nejvyšší možnou měrou. Mám okolo sebe super partu lidí – tým, který táhne za jeden provaz a bez ohledu na vložené úsilí i finance se na každý další Dakar těším, jako by byl ten úplně první. A tuhle duševní klukovskou závodnickou radost se snažím sdílet se všemi i díky svému okolí, díky své skvělé rodině..."

web Ervin Krajcovic 

Historie Ervína Krajčoviče

Ervín Krajčovič se k závodním motocyklům dostal díky svému otci již ve svých 5 letech. Na své první opravdové závody si musel počkat až do roku 1980. V letech 1982 – 1997 reprezentoval Českou republiku na různých mezinárodních motokrosových soutěžích a závodech a především v seriálu Mistrovství světa. V roce 1983 navíc vstoupil do motokrosového týmu Dukla Praha a jeho kariéra byla ozdobena několika domácími mistrovskými tituly mistra a také tituly republikového vicemistra. Tři roky strávil také ve Vrcholovém středisku ve Strakonicích.

Rok 1990 byl v jeho životě motokrosového závodníka zřejmě zlomový. Odešel totiž tehdy s dalším zkušeným reprezentantem Petrem Kovářem do zahraničí a nastolil dráhu profesionálního jezdce v seriálu Mistrovství světa třídy 500 se závodními motocykly Honda a Kawasaki. V Mistrovství světa strávil téměř 14 let a největšího úspěchu zde dosáhl svým 11. místem v celkové klasifikaci Mistrovství světa družstev (Poháru národů) v italském městě Maggiora nedaleko Milána, a to v roce 1986.

O 11 let později, v roce 1997, ukončil Ervín Krajčovič svoji aktivní závodní činnost po více jak 25 letech. U motokrosu však zůstal a ve stejném roce založil a dále manažersky řídil tým Delta Racing, za který tehdy vůbec poprvé startovali i zahraniční jezdci. Tým Delta Racing pod vedením Ervína Krajčoviče byl velmi úspěšný, neboť získal 9 titulů v Mistrovství ČR, 5. místo v MS třídy 125 ccm a vítězství v italském šampionátu. Do MS vstoupil tým Delta Racing v roce 1999 a díky dosaženým úspěchům se následně stal z malého českého týmu satelitním motokrosovým týmem značky Suzuki.

Svůj vztah k rozvoji talentů v motokrosu vyjádřil Ervín Krajčovič v roce 2001 založením týmu Delta Racing Junior, který byl vlastně motokrosovou školou pro začínající závodníky.

Své mnohaleté aktivní působení ve světě motokrosu ukončil ze zdravotních i rodinných důvodů v roce 2012. Po roční pauze dostává Ervín Krajčovič lákavou nabídku na založení soutěžního týmu pro Rally Dakar. Vzniká tak tým
MRG SP MOTO, který i přes malé zkušenosti s vytrvalostními soutěžemi dosáhl na Dakaru 2014 skvělého výsledku. David Pabiška obsadil celkově 18. místo a Štefan Svitko (SK) dojel na vynikajícím 9. místě v absolutním pořadí motocyklů. Úspěšná mise týmu Ervína Krajčoviče má před sebou další velkou výzvu – start dalšího, opět 3 letého, cyklu týmu MRG, a to na Dakaru v lednu roku 2017. 

Okomentovat


Security code
Obnovit