I po dvanácté etapě Dakaru jsou Prokop s Chytkou celkově šestí

13. 1. 2023: Dvanáctá etapa Dakaru se nesla v podobě návratu z maratonského bivaku zpět k týmům, které na závodníky čekaly v bivaku poblíž Shaybahu.

Pořadatel nachystal opět náročnou trasu napříč dunami v oblasti Empty Quarter a měřený úsek o délce 185 kilometrů. Martin Prokop s Viktorem Chytkou z Orlen Benzina Teamu si vynikajícím sedmým časem v etapě upevnili svoje šesté místo v celkové klasifikaci. Nyní jsou před nimi poslední dvě etapy letošního dlouhého Dakaru!

Martin Prokop se po návratu ke svému týmu svěřuje s dojmy z dvanácté etapy:

„Dvě dunové etapy v kuse bez servisu máme za sebou. Dnešní návratová trasa byla možná trošku těžší, protože některé výjezdy nám daly pořádně zabrat. Střídaly se na ní rovné rychlé úseky v solných jezerech s dunovými poli. Tuto oblast mám na závodění velice rád a jezdíme zde i na Abu Dhabi Desert Challenge. Ze začátku jsem zvolil opatrnější tempo, protože nás dojel Jakub Przygonski. Řekl jsem si však, že si to nenechám líbit a začali jsme se navzájem tahat, až jsme ho těsně před cílem předjeli. Ukázalo se, že v dunách nám to jde, máme tu co předvést a Shrek tady funguje perfektně. Teď musíme makat kousek po kousku a stále se koncentrovat, ať se dostaneme bezpečně do cíle. Letos se jede hodně náročný a komplexní Dakar, který má ještě o dvě etapy více než obvykle.“

Průběžné pořadí Rally Dakar 2023 kategorie automobilů po 12. etapě:

1. N. Al-Attiyah (QAT) / M. Baumel (FRA) – Toyota Gazoo Racing 41:16:25
2. S. Loeb (FRA) / F. Lurquin (BEL) – Bahrain Raid Extreme +01:27:10
3. L. Moraes (BRA) / T. Gottschalk (GER) – Overdrive Racing +01:29:11
6. M. Prokop / V. Chytka – Orlen Benzina Team +03:00:26

Další etapa

sobota 14. ledna Stage 13: Shaybah – Al-Hofuf, celkem 669 km – spojovací úsek 515 km, měřený úsek 154 km

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené