Prokop se posouvá na šestou pozici

12. 1. 2023: Maratonskou etapu s 275 kilometrů dlouhým měřeným úsekem měli ve čtvrtek před sebou Martin Prokop a Viktor Chytka z Orlen Benzina Teamu.

Díky skvělému výkonu v dunách, kam se těšili z náhorních planin kolem Hailu, se dokázali posunout na šesté místo celkové klasifikace. V etapě jako takové zaznamenali rovněž vynikající desáté místo. Nyní stráví noc ve stanech v maratonském bivaku a bez svého servisního zázemí, aby se během páteční dvanácté etapy vrátili zpět ke svému týmu do bivaku poblíž Shaybahu.

Martin Prokop se ohlásil s cíle jedenácté jedenácté etapy:

„Byla to nádherná dunová etapa, kterou jsme si užili. Měla zajímavý charakter, když jsme nejdříve překonali obří duny a potom se na rovných soliskách přesunuli rychle dál. Následně pokračovaly další duny s obtížnými výjezdy, kde jsme hledali cestu, kudy je vlastně překonat. Kolem poledne to bylo ještě více složité, protože bez stínů dun se hledá cesta obtížněji. Jsem rád, že pořadatelé takhle těžké etapy do Dakaru zařadili. Je to DNA Dakaru, které sem prostě patří. Dnes koukneme na auto sami s Viktorem a zítra se o něj už zase pořádně postarali mechanici. Zítra se pojede podobnou cestou zpět, jen duny se pojedou zase v jiných úhlech, takže uvidíme, co nám páteční etapa přinese.“

Průběžné pořadí Rally Dakar 2023 kategorie automobilů po 11. etapě:

1. N. Al-Attiyah (QAT) / M. Baumel (FRA) – Toyota Gazoo Racing 39:16:33
2. L. Moraes (BRA) / T. Gottschalk (GER) – Overdrive Racing +01:21:04
3. S. Loeb (FRA) / F. Lurquin (BEL) – Bahrain Raid Extreme +01:30:41
6. M. Prokop / V. Chytka – Orlen Benzina Team +02:53:59

Další etapa

pátek 13. ledna Stage 13: Empty Quarter Marathon - Shaybah, celkem 375 km – spojovací úsek 190 km, měřený úsek 185 km

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené