Martin Prokop stále sedmý

10. 1. 2023: Po dni volna v Rijádu se celá dakarská karavana během deváté etapy posunula jihovýchodním směrem do Haradhu.

Posádky zdolávaly 358 kilometrů v měřeném úseku a Martin Prokop s Viktorem Chytkou si v něm připsali čtrnáctý nejlepší čas. V celkovém hodnocení patří dvojici Orlen Benzina Teamu stále vynikající sedmé místo.

Martin Prokop v bivaku popisuje nástrahy deváté etapy:

„Etapa to byla z části přejezdová a opět trošku rychlejší. Největší výzvou nebyly ani tak duny, ale spíše velká voda, která se valila skrze vádí v poušti. Nešlo o jednotky, nebo desítky metrů, ale o celé stometrové úseky. Na překonávání takových míst nejsou naše auta příliš dělaná, takže tu bylo riziko nejen zapadnutí, ale i zaplavení sání do motoru vodou. Nedalo se zastavit, pokračovali jsme a hledali cestu ven, což se opakovalo několikrát. Věřím, že hodně aut a hlavně těžkých kamionů muselo mít v těchto místech problémy.

Jinak jsem rád, že už sjíždíme z náhorní plošiny dolů do většího tepla a do nadmořských výšek příznivějších pro výkon našeho auta. Charakter trati se změní a pojedeme více do písku a dun, což máme rádi a těšíme se tam. Bude to vyžadovat neustálou koncentraci a sledování trati, aby byla kola stále v záběru a nezapadli jsme.“

Průběžné pořadí Rally Dakar 2023 kategorie automobilů po 9. etapě:

1. N. Al-Attiyah (QAT) / M. Baumel (FRA) – Toyota Gazoo Racing 34:19:20
2. L. Moraes (BRA) / T. Gottschalk (GER) – Overdrive Racing +01:21:57
3. S. Loeb (FRA) / F. Lurquin (BEL) – Bahrain Raid Extreme +01:40:58
7. M. Prokop / V. Chytka – Orlen Benzina Team +02:45:36

Další etapa

středa 11. ledna Stage 10: Haradh - Shaybah, celkem 622 km – spojovací úsek 509 km, měřený úsek 113 km

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené