Michek s bolavou nohou původně sedmý, po opravě výsledků devátý

10. 1. 2023: Obrovský úspěch zaznamenal Martin Michek v úterý na Dakarské rallye.

V deváté etapě se dostal do cíle jako sedmý nejrychlejší jezdec, což je jeho maximem ve slavné pouštní soutěži. Přitom českobudějovického motorkáře trápí už druhý den naražený kotník.

„Ráno mě museli dostat do bot mechanici, skoro až násilím jsme to tam nasoukali. Pravá noha se mi totiž nafoukla,“ dodal Michek, který rovněž poskočil na dvanácté místo celkového pořadí.

„Asi budeme Martinovi dávat prášky proti bolesti před každou etapou,“ smál Ervín Krajčovič, šéf týmu ORION – Moto Racing Group.

Tohle je úspěch jako řemen! Vždyť na letošním ročníku je 7 továrních týmů (Honda, Gas, Husquvarna, KTM, Hero, Sherco nebo čínský Kovy). Ty mají oproti českému ORIONU – MRG zcela jiné technické a finanční možnosti. A hlavně vycházejí z celoroční přípravy.

„Tovární jezdci najedou za rok v písku třeba 50 tisíc kilometrů, já jenom dva tisíce. Na Dakaru je musím stíhat díky odhodlání, nasazení nebo energii, kterou získávám přes den také od fanoušků,“ popisuje Michek, kterému se povedl v úterý životní výsledek.

V nejtěžší dálkové soutěži byl nejlépe v předchozím ročníku na devátém místě v etapě, na svém kontě má ještě tři desáté příčky.

„Pamatuji si ročníky, kdy jsem dojel do cíle kolem dvacátého místa a byl to obrovský úspěch. Sedmé místo je až neuvěřitelné kvůli té obrovské konkurenci,“ zdůraznil Michek, který v úterý ztratil pouze cca 10 minut na nejrychlejšího Argentince Luciana Benavidese.

Navíc se v celkovém pořadí posunul na dvanácté místo, na vedoucího jezdce na tovární husqvarně ztrácí více než hodinu. Přitom Michka stále trápí naražený kotník, zranění si přivodil v nedělní etapě a nepomohla ani intenzivní léčba v pondělím volném dni.

„Ráno to vůbec nevypadalo na takový úspěch. Vzal si prášek na bolest a pak mu mechanici pomáhali do boty. Je to pro náš tým historický výsledek, Martinova etapa sedla. Pomohlo také, že se vpředu bloudilo v otevřených terénech, Martin toho skvěle využil a jel velmi rychle,“ popsal Ervín Krajčovič, šéf týmu ORION – Moto Racing Group.

Ani samotný Michek zajetému výsledku v cíli nevěřil.

„Sedmé místo v etapě je až neuvěřitelné po tom, co mám trochu zdravotní problém s naraženým kotníkem na pravé noze. Etapa byla moc heká, chvilku jsme se brodili v takové řece, vodu jsme měli až po motor. Máme před sebou ještě pět dní, musím jít zase nohu ledovat,“ dodal s úsměvem.

Závěrem dne pak jeho tým zjistil, že má na motorce prasklý rám.

„Byli u nás zástupci KTM a museli jsme ho svařit. Vše by mělo být v pořádku,“ dodal Michek.

Oprava výsledků

Kvůli kompenzacím časů soupeřů byl nakonec Martin Michek odsunutý ze sedmého místa na deváté v dnešní etapě. 

„Víme například o jezdci, který pomáhal někomu jinému, a tak došlo ke korekci jeho času,“ vysvětil Ervín Krajčovič, šéf týmu ORION – Moto Racing Group.

MRG DKR23 9.ETAPA 2

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené