Martin Prokop postoupil na průběžnou sedmou pozici

8. 1. 2023: Po sobotní částečně maratonské sedmé etapě, po které se posádky setkaly se svými týmy jen na krátký servis a následně přenocovaly samy poblíž Al Duwadimi, se dnes závodníci přesouvali zpět do bivaku v Rijádu.

Pořadatelé pro ně připravili celkem více než 820 kilometrů, z nichž 346 bylo v měřeném úseku. Martin Prokop s Viktorem Chytkou v něm zajeli čtrnáctý nejlepší čas a v celkové klasifikaci si dokázali ještě o jedno místo polepšit, takže před volným dnem jsou skvěle sedmí! Po odpočinkovém pondělku na posádku Orlen Benzina Teamu čeká ještě dalších šest etap, ovšem více než dvě třetiny celkové vzdálenosti v měřených úsecích jsou již na letošním Dakaru odjety!

Martin Prokop v cíli měřeného úseku osmé etapy:

„Dneska jsem od rána nebyl úplně nejostřejší tužka v penálu, nějak jsem nebyl úplně při smyslech, čemuž odpovídalo i tempo. Ovšem hlavní mise byla dokončit bezpečně první týden závodění a dovézt auto na volný den do Rijádu. Jsme rádi, že sjedeme z nadmořských výšek a mokrého písku a zazávodíme si trošku víc v pořádných dunách. Těšíme se na odpočinkový den, protože toho máme vážně plný kecky! Děkuji všem fanouškům za podporu a za dva dny se zase vidíme na trati!“

Průběžné pořadí Rally Dakar 2023 kategorie automobilů po 8. etapě:

1. N. Al-Attiyah (QAT) / M. Baumel (FRA) – Toyota Gazoo Racing 31:02:58
2. H. Lategan (ZAF) / B. Cummings (ZAF) – Toyota Gazoo Racing +01:03:46
3. L. Moraes (BRA) / T. Gottschalk (GER) – Overdrive Racing +01:20:22
7. M. Prokop / V. Chytka – Orlen Benzina Team +02:37:00

Další etapa:

úterý 10. ledna Stage 9: Riyadh - Haradh, celkem 686 km – spojovací úsek 328 km, měřený úsek 358 km

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené