Prokop a Chytka už osmí

6. 1. 2023: Původně se měla v pátek dakarská karavana přesouvat z Ha´ilu do Al Duwadimi, ale kvůli tamnímu zaplavenému bivaku se šestá etapa odjela na zkráceném úseku původně plánované trasy a následně se závodníci přesunuli až do bivaku v Rijádu.

Za celý den tak ujeli více než 900 kilometrů, z nichž bylo 357 měřených. Martin Prokop s Viktorem Chytkou z Orlen Benzina Teamu dnes zajeli třináctý nejlepší čas a drží se stále v elitní desítce, když jim aktuálně náleží osmá příčka celkové klasifikace.

Unavený Martin Prokop se v rijádském bivaku po dlouhém dni rozpovídal:

„Charakter šesté etapy byl celkem zvláštní. První část byla ještě rychlá a hodně jsme v ní ztráceli. V druhé půlce ale přišly velmi těžké měkké duny, kde bylo konečně potřeba řídit a předvést nějakou techniku. Tam jsme získali dost času zpět a předjeli také nějaká auta, která se přes nás jednoduše dostala v té první rychlé polovině etapy. Tím jsme si konečně spravili chuť a je vidět, že když se nejede jen na rychlost a plný plyn v kolejích, není výsledek tak špatný. Konečně jsme se mohli se Shrekem trochu předvést, jak řízením, tak navigačně. Byl to dlouhý a bláznivý den a spousta posádek udělala chybu. Za dnešek už toho máme vážně dost a i ten přejezd po etapě byl nepříjemný, protože hustě pršelo, bylo špatně vidět a poslední hodinu jsme se trápili ještě průjezdem Rijádu. Ty dnešní kilometry jsou opravdu znát.“

Sobotní etapa se kvůli počasím způsobeným změnám v harmonogramu odjede částečně jako etapa maratonská. Trasy sedmé a osmé etapy se prohodily a byly mírně zkráceny. Sedmá etapa se tak odjede z Rijádu do Al Duwadimi a měřený úsek bude měřit 333 kilometrů. Za cílem budou moci týmy provést dvouhodinový servis techniky a závodníci se následně přesunou k přenocování do Al Duwadimi. Doprovodné týmy se budou muset přesunout zpět do Rijádu, kam se za nimi závodníci dostanou zpátky v neděli během osmé etapy.

V pondělí 9. ledna bude v Rijádu následovat volný den.

Průběžné pořadí Rally Dakar 2023 kategorie automobilů po 6. etapě:

1. N. Al-Attiyah (QAT) / M. Baumel (FRA) – Toyota Gazoo Racing 24:00:48
2. H. Lategan (ZAF) / B. Cummings (ZAF) – Toyota Gazoo Racing +01:06:50
3. L. Morales (BRA) / T. Gottschalk (GER) – Overdrive Racing +01:13:19
8. M. Prokop / V. Chytka – Orlen Benzina Team +02:13:30

Další etapa:

sobota 7. ledna Stage 7: Riyadh - Al Duwadimi, celkem 861 km – spojovací úsek 528 km, měřený úsek 333 km

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené