Prokop s Chytkou prozatím sedmí

2. 1. 2023: Organizátor Dakaru letos nešetří závodníky od samého začátku a dnes pro ně připravil extrémní etapu s měřeným úsekem o délce 430 kilometrů, který nebyl přerušen jedinou neutralizací.

Všudypřítomné kameny zkomplikovaly život nemálo posádkám a mnoho z nich bude na trati ještě dlouho do pondělní noci.

Skvělým taktickým způsobem se však druhá dakarská etapa povedla Martinu Prokopovi a Viktoru Chytkovi z Orlen Benzina Teamu, kteří v ní obsadili osmou příčku a v hodnocení celkovém se posunuli na skvělé sedmé místo!

Unavený, ale spokojený Martin Prokop druhou etapu Dakaru 2023 okomentoval:

„Včerejší etapa byla pouze na rozehřátí, ale ta dnešní byla přesně na opak, jedna z mých nejtěžších dakarských etap vůbec. Vždyť jsme v ní byli téměř pět a půl hodiny. Skoro celou dobu se jelo v kamení, což byla extrémní zátěž na pneumatiky a my jsme se proto rozhodli jet pomaleji, v klidu a vyhnout se potížím. Vyplatilo se to a kolo jsme měnili pouze jednou asi 18 kilometrů před cílem. Viděli jsme několik aut, které už neměly další rezervu, a bylo nám jasné, že taktická jízda bude dnes klíčem k úspěchu. Kromě defektu jsme ztratili ještě nějaký čas v motanici za auty, které nás nechtěly pustit, což byla v druhé prašné polovině etapy celkem nepříjemnost. Jeli jsme ale disciplinovaně a čekali, až uhnou, protože nebezpečný předjížděcí manévr představoval další riziko defektu. Jinak super, dobrá etapa a je vidět, že do cíle je ještě daleko a první ne zcela povedená etapa nic neznamená.“

Průběžné pořadí Rally Dakar 2023 kategorie automobilů po 2. etapě:

1. C. Sainz (ESP) / L. Cruz (ESP) – Team Audi Sport 08:34:26
2. N. Al-Attiyah (QAT) / M. Baumel (FRA) – Toyota Gazoo Racing +00:02:12
3. M. Serradori (FRA) / L. Minaudier (FRA) – Century Factory Racing +00:24:55
7. M. Prokop / V. Chytka – Orlen Benzina Team +00:35:24

Další etapa:

úterý 3. ledna Stage 3: Al Ula - Hail, celkem 668 km – spojovací úsek 221 km, měřený úsek 447 km

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené