Martin Prokop s Viktorem Chytkou jsou po první etapě Dakaru dvacátí

1. 1. 2023: Po nealkoholických oslavách nového roku se Dakar 2023 rozjel naplno svou první etapou s měřeným úsekem o délce 367 kilometrů.

Martin Prokop s Viktorem Chytkou v barvách Orlen Benzina Teamu do ní po Silvestrovkém prologu vstupovali jako jedenáctá posádka celkového pořadí kategorie automobilů, ale po defektu a sérii dalších menších potíží si bohužel pohoršili na dvacáté místo celkově, když jim stejná příčka náležela i v klasifikaci dnešní etapy.

Martin Prokop po návratu do úvodního bivaku Sea Camp první etapu letošního Dakaru zhodnotil:

„První polovina byla fajn a jelo se nám dobře. Trošku nám to zkomplikoval pouze prasklý výfuk, který vytvářel v kabině šílený hluk, přes který nebyla skoro slyšet ani Viktorova navigace v interkomu. V polovině etapy jsme měnili proraženou gumu, díky čemuž jsme se dostali mezi pomalejší auta za námi a trochu se tam pak zamotali v prachu a ztratili jsme tempo. Jsme jinak rádi, že jsme v cíli první etapy, i když ne v takovém stylu a tempu jak jsme si přáli, ale jedeme dál! Je vidět, jak je letos startovní pole plné skvělých aut a pilotů, takže každá minutka hraje velkou roli, obzvláště v takové rychlé etapě jako byla ta dnešní.“

Průběžné pořadí Rally Dakar 2023 kategorie automobilů po 1. etapě:

1. C. Sainz (ESP) / L. Cruz (ESP) – Team Audi Sport 03:28:55
2. S. Loeb (FRA) / F. Lurquin (FRA) – Bahrain Raid Extreme +00:00:10
3. Y. Al Rajhi (SAU) / D. von Zitzewitz (GER) – Overdrive Racing +00:02:01
20. M. Prokop / V. Chytka – Orlen Benzina Team +00:21:14

Další etapa:

pondělí 2. ledna Stage 2: Sea Camp – Al Ula, celkem 588 km – spojovací úsek 158 km, měřený úsek 430 km

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené