Martin Prokop bojuje dál

13.1.2022: Martin Prokop s Viktorem Chytkou sice ve středeční etapě Dakaru vinou technických potíží přišli o veškeré naděje na umístění v první desítce, přesto s celým Benzina Orlen Teamem nepolevují v úsilí celou soutěž dokončit a spatřit cílovou rampu 44. ročníku Dakaru v Džiddě. S odhodláním tak dnes nastoupili do předposlední jedenácté etapy a jejího 346 km dlouhého měřeného úseku v okolí města Bisha.

Předpovědi pořadatelů se potvrdily a jednalo se o náročnou etapu s množstvím těžkých dun. Martin s Viktorem ji dokončili na solidním dvacátém místě a v celkovém pořadí jim patří pětadvacátá příčka.

Martin Prokop rozhodně neztrácí dobrou náladu a v cíli jedenácté etapy sděluje:

„Dnešní etapa sice nebyla nejtěžší, ale byl v ní krásně měkký písek, takže jsme se pobavili v dunách. Trošku jsme se sice prali s řazením a odpojováním motoru, ale jinak auto fungovalo dobře po té, co ho dali mechanici přes noc dohromady. Ve skrumáži spousty aut jsme si nakonec udělali svůj vlastní prostor, abychom nejeli v prachu, a pak už jsme se celkem pohodlně dostali do cíle. Je to docela dobré, ale když už se nejede o výsledek, tak už to člověk tak nehrotí. Každopádně je dobře, že se tu zase něco dělo a museli jsme se snažit. Dojet Dakar do cíle není jen tak pro každého, takže frčíme dál a i teď když už zase o tolik nejde, je to pořád těžká práce.“

Průběžné pořadí Rally Dakar 2022 kategorie automobilů po jedenácté etapě:

1. N. Al-Attiyah (QAT) / M. Baumel (FRA) - TOYOTA GAZOO RACING 36.49:51
2. S. Loeb (FRA) / F. Lurquin (BEL) – BAHRAIN RAID XTREME +33:19
3. Y. Al Rajhi (SAU) / M. Orr (GBR) – OVERDRIVE TOYOTA +1.03:43
25. M. Prokop / V. Chytka - BENZINA ORLEN TEAM +6.46:31

Další program:

pátek 14. ledna, Stage 12: Bisha – Jeddah, celkem 680 km – měřený úsek 164 km, spojovací úsek 516 km

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené