Kolomý dojel v deváté etapě Silk Way Rally v těsném závěsu za Kamazy

17.7.2017: Náročnou 9. etapu, která obsahovala padesátikilometrový úsek s písečnými dunami, dokončil pilot týmu TATRA Buggyra Racing na pátém místě, když nestačil pouze na armádu vzorně spolupracujících ruských Kamazů. V průběžném hodnocení klesl na čtvrté místo s malým odstupem na podium.

 

V neděli byl na programu den volna, který posádka týmu TATRA Buggyra Racing využila s cílem nabrat co nejvíce sil do dalších etap.

„Snažili jsme si hlavně odpočinout a relaxovat, každý po svém. Někdo hrál fotbal, někdo jen ležel. Také jsme provedli nutný servis Phoenixu, aby držel jako doposud,“ vzpomínal na včerejší den Kolomý.

V pořadí 9. etapa mezi čínskými městy Urumqi a Hami měřila přes 800 kilometrů včetně měřeného úseku dlouhého 421 kilometrů, kde na závodníky čekal technicky náročný úsek s jízdou v písečných dunách.

Martin Kolomý tuto etapu dokončil na pátém místě v závěsu za týmem „modrých“, kterým zde dokáže konkurovat právě jen český pilot. „Dneska to bylo opět brutální. Většinu etapy jsme museli „prodat“, protože bychom jinak zničili jak auto, tak i sebe. Cílem bylo přežít,“ upozornil na zrádnost dnešní speciálky rodák z Bruntálu. „Sice jsme  žádnou navigační chybu neudělali, ale Kamazy neskutečně letěly. Vůbec jsme se s nimi nemohli dnes srovnávat a tuhle etapu museli zvolnit. V průběhu tam byla jedna krásná 50 kilometrová dunová pasáž, ale teď jsme rádi, že už jsme v cíli. Bylo to opravdu náročné,“ hodnotil dnešní den unavený Kolomý, který klesl v průběžném hodnocení na čtvrtou příčku, ale jako jediný v konkurenci „zbytku světa“ stačí tempu Kamazů a drží nadějný odstup na podiová umístění.

Výsledky 9. etapy:

1. Mardeev, Kamaz, 4:19:50
2. Sotnikov, Kamaz, +0:36
3. Shibalov, Kamaz, +5:09
4. Nikolaev, Kamaz, +9:25
5. KOLOMY, TATRA, +11:40

Výsledky po 9. etapě:

1. Sotnikov, Kamaz, 27:50:00
2. Shibalov, Kamaz, +14:27
3. Mardeev, Kamaz, +26:30
4. KOLOMY, TATRA, +31:30
5. Ardavicus, Iveco, +01:43:59

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené