Tým MRG hodnotí úvod soutěže Dakar 2017

Soutěžní tým Moto Racing Group má za sebou první kilometry legendární vytrvalostní soutěže Dakar 2017.

Tomáš Kubiena je po úvodních dvou etapách nejúspěšnějším českým jezdcem v kategorii čtyřkolek. Celkovým pořadím vzhůru se posouvají v kategorii motocyklů také Milan Engel a Ital Jacopo Cerutti. Hned úvodní etapa do argentinského města Resistencia byla pro většinu soutěžících velmi náročná, a to i přes poměrně krátkou délku rychlostní zkoušky pouhých 39 km. Velké vyčerpání jezdců má na svědomí nejen vysoká teplota vzduchu, ale také těžký terén. Všichni jezdci týmu MRG dojeli v pořádku do cíle 2. etapy, která měřila celkem 803 km včetně rychlostní vložky o délce 275 km a končila ve městě San Miguel de Tucumán.

Ital Jacopo Cerutti, startující v týmových barvách MRG na motocyklu Husqvarna, podává v náročných podmínkách zatím velmi vyrovnaný výkon a před startem do 3. etapy je na 24. místě (+17:14). „Druhá etapa byla celkem v pohodě. Bylo to trochu nebezpečné, ale užil jsem si dlouhé rychlé úseky. Jedu v top 30, což je zatím dobré,“ zhodnotil úvod soutěže Ital Cerutti.

Také Milan Engel startující na KTM 450 se dokázal posunout v celkovém pořadí výše a po 2. etapě je na 60. místě (+46:49) v pořadí motocyklů. „V začátku soutěže jsem udělal chybu. Spadl jsem v hluboké kaluži a trochu jsem motorku utopil, což znamenalo ztrátu nějakého času. Ani druhá etapa se mi moc nelíbila. Startoval jsem za některými čtyřkolkami a pak bylo velmi obtížné je v tom prachu předjíždět. Doufám, že se mi podařilo posunout se nahoru tak, abych se této situaci v další etapě vyhnul. Každopádně myslím, že to skutečné závodění teprve přijde,“ předpověděl v cíli 2. etapy Milan Engel.

Velmi dobře si v kategorii quadů vede Tomáš Kubiena, startující na Dakaru vůbec poprvé, a to v barvách MRG na stroji Hawk 690. Také on se oproti první etapě výrazně zlepšil. Následným skvělým výkonem se dostal po druhé etapě na celkově 7. místo (+12:53) v kategorii čtyřkolek a je zde tak zatím nejúspěšnějším českým jezdcem. „Jsem šťastný. Mám za sebou dobrý úvod premiérového startu na Dakaru. Bylo to ale hodně náročný, zejména těch prvních 39 kilometrů. V druhé etapě se mi vedrem doslova vařil benzín, což způsobuje zdejší vysoká teplota vzduchu. Vedro má také vliv na moji únavu a tak se těším na brzký spánek,“ potvrdil v cíli 2. etapy obtížné klimatické podmínky Tomáš
Kubiena.

Viz také ROZHOVORY ZDE.

Během večera všichni jezdci povinně usedli ke kyslíkovým bombám, aby byli co nejlépe připraveni na výraznou klimatickou změnu. Další etapy se totiž přesouvají do nadmořské výšky, které se blíží hranici 5000 m n.m.

Okomentovat


Security code
Obnovit

Oblíbené