Fotogalerie: Tým Big Shock Racing po návratu z Dakaru 2020

22.1.2020: Na včerejší tiskové konferenci týmu Big Shock Racing po návratu z Rally Dakar 2020 jsme si mohli poslechnout zážitky z nejtěžšího závodu světa, ale také plány do budoucna.

Celkově tým hodnotí svou účast jako úspěch - ostatně není divu, páté místo Martina Macíka v kamionech je opravdu výborný výkon, obzvlášť když k tomu připočteme, že jde o nejlepší umístění soukromého týmu, kdy na prvních čtyřech místech skončily tovární vozy.

A mohlo to být ještě lepší, nebýt chronických problémů s pneumatikami. Na nich se při rychlém tempu jízdy často odseparoval vzorek a následná výměna stála posádku řadu drahocenných minut. Prostě, pneumatika vždy selhala v nejméně vhodnou dobu. A jelikož rozestupy mezi vozy byly malé, znamenal defekt propad o několik míst dozadu a následující opětovné složité předjíždění pomalejších soupeřů.

Naopak velkým pozitivem byla soudržnost týmu, díky níž se podařilo i přes problémy dosáhnout slušného výsledku.

Do budoucna se plánuje další vylepšování stávajícího vozu Karel, ale v plánu je i zcela nový vůz. Zatím není jisté, zda se ho podaří dokončit před příštím Dakarem.

Honza Brabec skončil mezi motocyklisty na 54. místě, což je velice pěkný výsledek. Nesmíme zapomínat, že Honza prakticky celý rok nezávodil kvůli zranění kolene, v němž má stále několik šroubů, takže nezbývá než dát klobouk dolů!

Pokud jste zvědaví a zajímají vás další podrobnosti o tom, jaký byl letošní Dakar a co se chystá do budoucna, zajděte na některou z besed Posedlí Dakarem, o nichž jsme psali v tomto článku.

Okomentovat


Security code
Obnovit