BARTH Racing

Závodní tým BARTH Racing vznikl ze zájmu a nadšení party pohodových lidí o závodění a organizaci účasti závodníků na motorkách, čtyřkolkách a v kategorii automobilů (buggy) na nejnáročnějších motoristických závodech a rallye v Čechách, po Evropě, ale i ve světě. Náš slogan je „…závody nás baví!

Složení týmu pro Dakar 2017

Michal Burkoň, manažer týmu

Je tvůrcem celé myšlenky závodního týmu BARTH Racing. Michal má v týmu na starosti všechnu organizaci, tzn. výběr závodníků, mechaniků dalších členů týmu, výběr závodů atd. Ve svém pracovním životě se věnuje řízení firem skupiny BARTH, které zahrnují aktivity Autocentrum BARTH, Motocentrum BARTH, BARTH media a BARTH caravan. Rallye Dakar a i další závody ho baví, a umožňují mu získávat nové zkušenosti a podněty, které pak aplikuje do řízení firem skupiny BARTH.

David Pabiška #38, kategorie motocykly (super production)

Na motocyklu jel Rallye Dakar již 10x a vždy Rallye úspěšně dojel. David letos jede bez přestávky již 27. sezonu v moto disciplíně enduro a cross country. David Pabiška získal mimo jiné ocenění Světová cena FAIR PLAY UNESCO za záchranu života 2000 a Cena FAIR PLAY Českého olympijského výboru 2000, 2013 a 2015.

Ruda Lhotský #162, kategorie motocykly (super production)

Ruda pochází ze Štenberka a již od malička se věnuje motocyklovým závodům. V mládí sklízel úspěch na domácím poli, později se začal orientovat na velké mezinárodní závody jako Baja. Na FIM mistrovství Evropy dojel v roce 2013 po závodech v Itálii, Rumunsku, Maďarsku a Portugalsku na celkovém 2. místě. O rok později svou reputaci ještě vylepšil a stal se tak mistrem Evropy. Tento titul v roce 2015 opět obhájil. V roce 2016 vyrazil na svou první Rallye Dakar, kterou bohužel pro zdravotní problémy nedokončil. V současné době se již připravuje na Rallye Dakar 2017.

Josef Macháček #252, kategorie čtyřkolky

Josef Macháček patří mezi české legendy na dálkových rallye, obzvláště na Rallye Dakar. Do roku 2009 se stal 5-ti násobným vítězem tohoto velice náročného závodu v kategorii čtyřkolek. Je historicky nejúspěšnější čtyřkolkář v kategorii Experimental v dálkových maratónských rally a jako jediný na světě získal 4 vítězství bez jediné penalizace. Od roku 2011 se začal věnovat závodění ve vlastnoručně vyrobené bugině MD Rally Sport Optimus. Pro Rallye Dakar 2017 se rozhodl přejít opět do kategorie čtyřkolek.

Zdeněk Tůma #276, kategorie čtyřkolky

Zdeněk se závodění věnuje již 7 let. Během nich se mu podařilo získat mnoho cen v různých závodech. Od roku 2011 se drží v TOP 5 na OFFROAD Maratonu ČR a v roce 2015 získal nejen 1. místo v kategorii MISTR Quad, ale stal se dokonce absolutním vítězem. V roce 2016 obdržel 2. místo Intercontinental Rally a 3. místo na Merzouga Rally.

Miroslav Vraný, média, fotograf, zdravotník, Facebook, web

Mediální specialista, který má na starosti mediální výstupy, komunikaci s médii, televizí a novináři. Také zajišťuje tvorbu a obsah týmového webu a Facebooku. Má v týmu na starosti také zdravotní stránku členů týmu na Rallye Dakar v Jižní Americe. Míra pracuje ve společnosti Autocentrum BARTH a.s. jako vedoucí marketingového úseku a účast na Rallye Dakar je pro něho velkou profesní výzvou.

Miroslav Hrdý, logistika asistenčních vozidel a bivaku

Specialista asistenčních vozidel, servisního vybavení a bivaku, který má také na starosti veškeré vybavení týmu na opravy a zázemí, logistiku a stavbu bivaků na Rallye Dakar v Jižní Americe. Míra pracuje ve společnosti Autocentrum BARTH a.s. jako ředitel servisních služeb, kde řídí několik servisů pro více jak 10 automobilových a motocyklových značek. Na Rallye Dakar získává zkušenosti a znalosti v oblasti oprav a logistiky těch nejlepších týmů světa, aby pak tyto získané zkušenosti přenášel do každodenních procesů v rámci oprav vozů zákazníků Autocentra a Motocentra BARTH.

Tomáš Jurenka, mechanik Josefa Macháčka a Zdeňka Tůmy

Michal Kroupa, mechanik Davida Pabišky

Marek Tögel, mechanik Rudy Lhotského

Okomentovat


Security code
Obnovit