Big Shock Racing

Tým vznikl v roce 2008 spojením kamionového Teamu Martina Macíka a motocyklového týmu Pavla Kubíčka.

Zatímco Martin Macík se aktivně v roli pilota kamionu Liaz účastnil Rallye Dakar už od roku 2003, společná účast pod jednotnou hlavičkou Big Shock Racingu je spojena s existencí jihoamerických ročníků Dakaru od roku 2009.

Během šesti jihoamerických klání tým nasadil soutěžní kamiony Liaz s piloty Martinem Macíkem st., Martinem Macíkem ml., Ladislavem Fajtlem, Vlastimilem Vildmanem, Jaroslavem Valtrem a Józefem Cabalou, motocyklisty Davida Pabišku, Dušana Randýska, Lukáše Kvapila a Ivana Jakeše a čtyřkolkáře Josefa Macháčka a Martina Plechatého. Podobně se KM Racing pravidelně účastní ruské Silk Way Rally a několika menších soutěží jako Baja Aragon ve Španělsku, Baja Drawsko a Baja Poland v Polsku nebo Hungarian Baja v Maďarsku.

Na Dakaru 2017 stáj reprezentovali jezdci Martin Macík Jr. (skončil celkově 10. v kategorii kamionů) a motocyklista Lukáš Kvapil (pro zranění nedokončil).

Big Shock Racing je moderní, profesionální komerční stájí, která nabízí k soutěžnímu pronájmu závodní stroje v rámci programu „Rent Me!!!“. Zájemci mohou na maratónských soutěžích startovat se závodním kamionem nebo motocyklem. Tým poskytne při závodech komplexní zázemí v podobě mechaniků a servisních kamionů, jimiž dosponuje.

Okomentovat


Security code
Obnovit